View Sidebar

WordPress workshop zdarma pro neziskové organizace

Brno, červenec 2017 – Nový WordPress workshop Naklikat.cz je určen neziskovým organizacím, které chtějí nové webové stránky. Workshop je bezplatný a vhodný především pro začátečníky. Účastníci si během několika hodin vytvoří vlastní www stránky a zároveň se seznámí s průběžnou správu redakčního systému WordPress.

Workshop je koncipován tak, aby se účastníci naučili nejen jak spustit a „naklikat“ stránky, ale i to, jak je spravovat. K dispozici budou mít testovací prostředí od hostingu Wedos, z něhož si později budou moci exportovat soubory a nahrát je na vlastní hosting.

Zástupci organizací mají možnost využít jak klasického, tak i on-line školení.

Schéma workshopu

  • Úvodní seznámení s redakčním systémem
  • Instalace a zprovoznění webu
  • Administrace a základní funkce
  • Pluginy a individuální funkce
  • Průběžná správa webu

Výhody WordPressu pro neziskové organizace

WordPress je nejrozšířenější redakční systém zdarma. Dle statistiky pohání více než 27 % webových stránek na světě. Díky své uživatelské přívětivosti je vhodný také pro neziskové organizace, kterým často postačí jednoduchá on-line prezentace doplněná o individuální funkce.

I méně zkušený uživatel je schopný stránky „postavené“ na WordPressu spravovat a průběžně aktualizovat.
Lektorem workshopu je SEO konzultant Marek Hnátek. Jelikož je WordPress přívětivý systém i z hlediska optimalizace pro vyhledávače, mohou neziskové organizace využít i dalších školení lektora.

WordPress workshop zdarma pro neziskové organizace